.

Spor Hizmetleri - Genel

Sportif etkinliklerin, bünyede olduğu kadar karakter üzerinde de olumlu katkıları bulunmaktadır.

Kişiye yaşama sevinci ve mücadele kazandırır. Liderlik, iş birliği yapma, arkadaşlık, paylaşma, doğru ve güzeli takdir etme ve ayırt etme duygusunu geliştirir. Hoşgörü sahibi yapar. Başkalarına, topluma, kanun ve kurallara saygılı olmayı sağlar.

Bunun için;

Üniversitemiz boş zamanlarını ilgi duydukları spor dallarında çalışarak beden sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirmek için sağlıklı bir öğrencilerinin spor yapmalarını teşvik etmek, uygun ortam ve olanak sağlamak amacıyla yapılan hizmetler SKS Spor Hizmetleri Şubesi tarafından, Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanlığı ile koordineli olarak yürütülmektedir.

Spor Hizmetleri Şubesi olarak amacımız, komplekslerinden arınmış, uyumlu dinamik, sağlıklı ve daha üretken bireylerin yetişmesinde, sporun olumlu katkılarından hareketle, üniversitemiz öğrenci ve çalışanlarının ruh ve beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplin ve çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora karşı ilgilerini artırmak, enerjilerini bu olumlu yöne doğru yöneltmek, ortamda üniversiteye ait spor tesislerinden aktif bir şekilde yararlanmasına olanak tanımaktır.

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SPOR FAALİYETLERİMİZ:

 • 10 Kasım 2014 tarihinde Muğla’da  düzenlenen Adım Üniversiteleri 10 Kasım Kros Müsabakalarına Üniversitemiz Bayan-Erkek Kros Takımlarının katılımı sağlanmıştır. 9 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 24-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen “Üniversitelerarası Futbol 2. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarında Üniversitemiz Erkek Futbol Takımı grup 3.olmuştur. 21 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 15-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Muğla’da düzenlenen “Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarında Üniversitemiz Erkek Voleybol takımı grup 1.olarak 1 Lige Yükselmiştir. 12 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 23-27 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen “Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarına Üniversitemiz Erkek Basketbol Takımının katılım sağlanmıştır. 13 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen “Üniversitelerarası Salon Futbolu-Futsal 2. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarında Üniversitemiz Erkek Futsal Takımı grup 3. olmuştur. 15 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 08-12 Mart 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen “Üniversitelerarası Tenis 2. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarına Üniversitemiz Erkek Tenis Takımının katılımı sağlanmıştır. 6 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
  21 Mart 2015 tarihinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen “Üniversitelerarası Kros Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz Bayan ve Erkek Kros Takımlarının katılımı sağlanmıştır. 12 sporcu öğrencimiz bu şampiyonada Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 14-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Edirne’de düzenlenen “Üniversitelerarası Türkiye Güreş Şampiyonası”na Üniversitemiz Erkek ve Bayan Güreş Takımlarının katılımı sağlanmış ve Erkek Serbest Güreş Takımımız Türkiye 3., Erkek Greko-Romen Güreş Takımımız Türkiye 3. ve Bayan Güreş Takımımız Türkiye 2. olmuştur. 19 erkek ve 10 bayan sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 16-18 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenen “Üniversitelerarası Judo Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz sporcu öğrencisinin ferdi olarak katılımı sağlanmıştır.
 • 17-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Bolu’da düzenlenen “Üniversitelerarası Kick Boks Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz Erkek Kick Boks Takımının katılımı sağlanmıştır. 5 sporcu öğrencimiz bu şampiyonada Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 15-18 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen “Üniversitelerarası Halk Oyunları Şenliği Horonlar ve Diğer Türler Grup Birinciliği” yarışmalarında Stilize Dalda Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi Diğer Türlerde Grup 1. Genel Klasmanda Grup. 3. olarak Halk Oyunları Şenliği Türkiye Finaline katılmaya hak kazanmıştır. 37 sporcu öğrencimiz bu yarışmada Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 06-09 Mayıs  2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Sivas’ta düzenlenen “Üniversitelerarası Halk Oyunları Şenliği Yarışma Finali”nde  Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi Türkiye 3. olmuştur. 34 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
  26-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Kars’ta düzenlenen “Üniversitelerarası Boks Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz Erkek Boks Takımının katılımı sağlanmış ve 48 Kg. da Mustafa Kemal ŞEN Türkiye 1. olmuştur. 3 sporcu öğrencimiz bu şampiyonada Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 30 Nisan – 01 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenen “Üniversitelerarası Okçuluk Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz sporcu öğrencisinin ferdi olarak katılımı sağlanmıştır.
 • 04-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Muğla’da düzenlenen “Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz Bayan ve Erkek Muay Thai Takımlarının katılımı sağlanmıştır. 3 bayan ve 8 erkek  sporcu öğrencimiz bu şampiyonada Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 03-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Afyon’da düzenlenen “Üniversitelerarası Hentbol 1. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarında Üniversitemiz Bayan Hentbol Takımı grup 2.olarak Süper Lige Yükselme Müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır. 12 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 19-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Adana’da düzenlenen “Üniversitelerarası Hentbol Süper Lige Yükselme” müsabakalarına Üniversitemiz Bayan Hentbol Takımının katılımı sağlanmıştır. 12 sporcu öğrencimiz bu müsabakalarda Üniversitemizi temsil etmiştir.
 • 09-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Isparta’da düzenlenen “Üniversitelerarası Atletizm Türkiye Şampiyonası”na Üniversitemiz Erkek ve Bayan Atletizm Takımlarının katılımı sağlanmış ve yarışmalar sonucunda sporcumuz Nimet KARAKUŞ 100 metre de Türkiye 1. ve 200 metre de Türkiye 2. olmuştur. 9 bayan ve 12 erkek sporcu öğrencimiz bu şampiyonada Üniversitemizi temsil etmiştir.


Hedefimiz

Grup çalışmaları ve karşılaşmalar düzenlemek,
Yurt içi ve yurt dışı kuruluşlarla işbirliği yaparak bu alandaki çalışmaları yaygınlaştırmak, 
Üniversitemizi temsilen öğrencilerimizin yarışma ve karşılaşmalara katılmalarını sağlamak, 
Üniversitemizin tüm spor tesisleri ve malzemelerinin tek elden kullanılmasını ve çalışmaların planlı bir şekilde bir merkezden yönetilmesini sağlamak,

Üniversitemiz öğrencilerinin eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra, boş zamanlarını olumlu değerlendirmesi, beden ve ruh sağlığının korunması amacıyla sporu teşvik etmektir.

Öğrencilerimizin sportif etkinlikler için katıldıkları tüm organizasyonlarda gidiş-geliş ulaşım, konaklama, beslenme bedelleri ve ihtiyaç duyulan malzemeler başkanlığımızın bütçesinden karşılanmaktadır. 

Spor Yarışmaları Yönergesi
hakkımızda